Acısız ve Kolay Doğumun Sırrını Açıkladı
 1. Anasayfa
 2. Anne & Çocuk

Acısız ve Kolay Doğumun Sırrını Açıkladı

0

Hamilelik boyunca anne adaylarının en çok merak ettiği durum doğumun nasıl olacağıdır. Acısız ve Kolay Doğumun Sırrını Açıkladı yazımızda Abdli bir tiktok kullanıcısının 30 dakikada yaşadığı acısız ve kolay doğum yollarını paylaştı.

Çevrelerinden dinledikleri doğumların oldukça zorlu geçme hikayeleri hamilelerin gerilmesine yol açıyor. Sosyal medyada 30 dakika doğum yaptığını paylaşan bir kadın tüm hamilelere yapmaları gereken yöntemleri önerdi.

Kolay Doğumda Doğru Besinlerin Tüketimi
Kolay Doğumda Doğru Besinlerin Tüketimi

Amerika’da yaşayan bir TikTok yayıncısı Nev, yeni doğan bebeğini sadece 30 dakika sonra kucağına aldığını belirtti. Kolay doğum yapabilmenin büyük gün öncesinde mutlaka uyguladığı doğum öncesi hazırlıktan kaynaklandığını açıkladı. Görünüşe göre, egzerslerle beraber , bebeği tek bir itişte çok az veya hiç acı çekmeden sıkıştırmaya yardımcı olan birçok doğal çare var.

Kolay Doğumda Doğru Besinlerin Tüketimi

Anneliği ilkkez tadacak kişi ipuçlarını paylaşırken, “Doğal, aracısız doğum yapmayı planlayan tanıdığım her hamile kıza ananas, hurma yemelerini, kırmızı ahududu yaprağı çayı içmelerini ve bol bol yürümelerini söylüyorum” dedi.

Tek Ikınmada Doğum

Bu basit önlemlerin rahim ağzınızı yumuşatmak ve hazırlamak için harikalar yarattığını belirten Nev. ”Bunu yaptım ve sadece 30 dakika doğum sancısı çektim, bebeğimi tek hamlede çıkardım ve hiç yırtılmadım.

Tek Ikınmada Doğum
Tek Ikınmada Doğum

Kolay Doğum Güçlü Hissettiriyor

” Doğumdan 1 saat sonra yürüyordum ” diyen Nev, bebeğinin adını Nevani koydu.
”Kendimi çok güçlü hissediyorum. İlk bebeğimi epidural veya ağrı kesici kullanmadan tamamen doğal bir şekilde dünyaya getirdim.” Video o zamandan beri sosyal medya platformunu kasıp kavurdu ve birçok kişi videoyu gelecekte başvurmak üzere saklayacaklarını söyledi.

Acısız ve Kolay Doğumun Sırrını Açıkladı

Anne ve çocuk kategorimizdeki Acısız ve Kolay Doğum Sırrını Açıkladı yazımızın sonuna geldik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 0
  g_ld_m
  Güldüm
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir