Doğal Ürünler ile Vücut ve Cilt Bakımı
 1. Anasayfa
 2. Sağlık

Doğal Ürünler ile Vücut ve Cilt Bakımı

0

Daha bakımlı, özgüvenli, sağlıklı ve genç görünebilmek için oluşturduğunuz bir bakım rutininiz bulunur. Her gün cildinize ve vücudunuza uyguladığınız bu bakım kremleri; temizleme ve nemlendirme ürünlerinin içerikleri ve büyük bir önem taşır. Gelişen dünyada cilt ve vücut bakımı için olumlu şeyler vadeden ürünlerin bu vaatleri kadar içerikleri de oldukça dikkat çeker. Yalnızca kendi sağlığınız için değil gelecek nesiller ve dünya için de doğal içerikli bakım ürünlerine yönelmek gerekir.

Son yıllarda oldukça geniş bir yelpazeye yayılan doğal içerikli bakım ürünleri kullanma eğilimi sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamı da beraberinde getirir. Temiz ve sağlıklı bir yaşam biçimi edinebilmeniz için doğal içerikli bakım ürünlerini kullanmalı ve bunu vurgulamalısınız.

Doğal İçerikli Bakım Ürünlerinin Farkı

Doğal İçerikli Bakım Ürünlerinin Farkı
Doğal İçerikli Bakım Ürünlerinin Farkı

Kişisel bakımınızı sağlamak ve her zaman sağlıklı bir görünümü elde edebilmek için kullandığınız pek çok ürün var. Bu ürünlerin içerikleri hem sizin için hem dünyanın ve canlıların geleceği için önem arz eder. Sağlık konusu büyük bir önem taşırken cilt ve vücut bakımınız için kullandığınız ürünlerin sentetik kimyasallar içermesi doğru olmaz. Piyasadaki pek çok ürün cilt ve vücut sağlığınız üzerinde olumlu etkiler vaad ederken sentetik kimyasalları da vücudunuza almanıza neden olur.

Potansiyel toksik maddeler içeren cilt bakım kremi, peelingi, serumu ya da temizleme ürünleri vücudunuzda oldukça geniş alanlara yayılarak alerjik reaksiyon gösterebilir. Ayrıca sentetik kimyasalların üretimi çevresel etki açısından olumsuz sonuçlar doğurur. Hayvansal kaynaklı içerikler ve hayvan testleri ise pek çok canlıyı olumsuz etkileyebilir. Bunların hiç birine sebep olmamak ve daha sağlıklı bir cilt elde edebilmek için doğal içerikli ürünleri kullanmalı ve bunu yaygınlaştırarak sürdürülebilir yaşam tarzına geçmelisiniz.

Yüz Bakımında Doğallık

Yüz Bakımında Doğallık
Yüz Bakımında Doğallık

Daha genç ve dinamik bir görünüm elde edebilmenin temel noktası uygun yüz temizleme jeli ile cildinizi derinlemesine temizlemeniz. Cildinizin alt tabakalarında biriken yağ, kir ve sebum arındırılmadığı takdirde sivilce, siyah nokta ve komedon gibi sorunlar yaşamanıza neden olur. Doğal içerikli yüz yıkama jeli içerdiği doğal bileşenler sayesinde derinlemesine temizlik sağlar. Yaşlanma etkilerini hafifletmek ve kuruluğu gidermek için saf içerikli nemlendirici krem sayesinde ise yumuşak bir cilt elde edebilirsiniz.  Ayrıca cildinizin ihtiyaç duyduğu onarıcı etkiyi cilt bakım serumları ile doğal yoldan bulabilirsiniz.

Genç ve Dinamik El Bakımı

Elleriniz, tüm gün çeşitli işler ve çevresel faktörler nedeniyle yıpranır. Nemlendirici el kremi sayesinde dış faktörlerin elleriniz üzerindeki etkisini ortadan kaldırabilirsiniz. Doğal içerikli el losyonları tazeleyici ve dinginleştirici kokularıyla sizleri büyüler. Ayrıca oluşturduğunuz bakım rutininizde kullanabileceğiniz onarıcı el kremi sayesinde ellerinizin ihtiyaç duyduğu desteği sağlayabilirsiniz. Doğal bileşenleriyle onarıcı el losyonu size daha sağlıklı ve canlı görünen eller sunar.

Vücut Bakımında Doğal Ürünler

Bedeninizin her bir noktası ayrı bir ilgi bekler ve bu ilgiyi doğal yollarla sağlayarak uzun yıllar sürecek olan gençliği yakalayabilirsiniz. Vücudunuza ilgi verdiğiniz takdirde sonuçlarını mutlaka görebilirsiniz. Örneğin, yoğun ve yorucu bir günün ardından duşa girdiğinizde yapacağınız vücut peelingi derinlemesine temizlik ve pürüzsüzlük sağlar. Vücudunuzda stresin ve ağrının biriktiği ayaklarınız ise iyi bir masajı hak eder. Nemlendirici ayak kremi uygularken yapacağınız küçük masaj hareketleri dinginleşmenize yardımcı olur.

Ayrıca ayak bakım kremi ihtiyaç duyduğunuz bakım ve onarımı da sizlere sunar. Vücudunuz için uygulayacağınız her bir bakım ürününde doğal içeriklere yönelerek sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamı elde edebilirsiniz. L’Occitane doğal içerikli ürünleri inceleyerek saf içeriklere göz atabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 0
  g_ld_m
  Güldüm
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir