1 haftada Selülit Yok Etmek
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
Trendlerdeki Yazı

1 haftada Selülit Yok Etmek

0

1 haftada selülit yok etmek, kısa sürede selülitten kurtulma yolları nelerdir? gibi arayışlar içerisindeyseniz doğru yerdesiniz kızlar. Genel anlamda 1 haftada selülit yok etme için temelde 2 yoldan bahsediliyor, birisi doğal kürler diğeri ameliyatsız yapay müdahaleler.

Selülit şüphesiz kadınların en büyük düşmanıdır. Ancak kadınların unuttuğu birşey var, Kim Kardishian, Sandra Bullock ve Jesica Alba gibi ünlü ve fiziği ile gündem de olan kadınları bile selülitleri var!

Selülit En Çabuk Nasıl Geçer?

Selülit için tüm kadınların ortak problemi diyebiliriz. Selüliti azaltmanın bir çok yolu mevcut. Selüliti azaltmak için hayatınıza spor ve sağlılklı beslenmeyi mutlaka dahil etmelisiniz. İşte Selülit görünümünü azaltan doğal karışım ve yollar.

Selülit En Çabuk Nasıl Geçer
Selülit En Çabuk Nasıl Geçer
 1. Kafeinden, Kızartmalardan ve Hazır Gıdalardan Uzak Durun.
 2. Su Tüketimini Artırın.
 3. Sirkeli Su Tüketin.
 4. Selülitli Bölgeyi Düzenli Olarak Fırçalayın.
 5. Kahve ve Şeker Peelingi Uygulayın.
 6. Hayatınıza Hareket Katın.

6 Maddeyi öncelik olarak ekledik. Bunlar haricinde ekstra neler yapılabilir yazımızın devamında mevcut. Hadi gelin daha detaylı selülitten kurtulma yollarından bahsedelim.

Selülitin Tedavisi Var Mı?

Ne yazık ki selülitin mucizevi bir tedavisi yok. Kilo vermeye yardımcı olan yağsız, kas gelişimini, kollajen üretimini ve cilt elastikiyetini destyekleyen besinler tüketerek daha pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Can attığınız pürüzsüz görünnüm için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinler ve yiyeceklerle dolu karışımı her sabah içerik selülitsiz hayata ilk adımları atabilirsiniz.

Selülitin Tedavisi Var Mı
Selülitin Tedavisi Var Mı

Basitçe bir karışım vermek gerekirse hızlıca selülit gideren karışım olarak şu listeyi size sunabilirim;

 • 2 adet Pancar (saplarınıda dahil edin)
 • 2 adet havuç
 • 1 elma, özlü ve dörde bölünmüş
 • Yarım soyulmuş limon
 • 4de1 oranında taze Zencelfil.

Malzemeleri blender veya meyve sıkaçağında birleştirin ve için. bu kadar.

Selülite kesin çözüm nedir?

Sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet kan dolaşımını artırır, dolayısıyla da selülitle savaşır. Diyetinizde çinko ile A ve C vitamini içeren besinler olmasına özen gösterin. Şeker ve tuzdan kaçının. Bunlar yağ hücrelerini şişirerek vücutta su birikmesine ve portakal kabuğu görünümünün artmasına neden olur.

Kısa Sürede Selülitten Kurtulma Yolları Nelerdir?

Selülit sorunu yaşayan kadınlar kısa süre içinde selülitlerden kurtulmak istiyor. Uygulanacak olan bazı yöntemlerle selülitlerden kurtulmak mümkündür. Selülitlerden kurtulmak isteyen kişiler her sabah bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketebilir.

Zeytinyağı vücutta yer alan yağların eritilmesinde oldukça etkilidir. Selülit gidermek için de kullanılan bir yağ türüdür. Vücudun ihtiyaç duyduğu su tüketimi selülitler için çok önemlidir. Fazla su tüketmek vücutta oluşan yağların azalmasına yardımcı olacaktır ve selülitlerin oluşmasını oldukça engelleyecektir.

Selülitten Kurtulmak ve Yapılması gerekenler

Selülit ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık. Aşağıdan detaylarına ulaşabilir bilgi alabilirsiniz. Sizde yaşadığınız süreçleri + ve – leri yorumlar kısmından bize ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Selülit en çabuk nasıl geçer?

Önerdiğimiz karışımı kullanarak kısa sürede gözle görülür selülit kaybını yapabilirsiniz. Ayrıca selülitte cildin epidermis ve dermis adı verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda yağ hücresi depolanır. Collagen üretiminin de azalması ile cilt yüzeyinde yeni hücre üretimi azalır ve doku kendini yenileyemediği için görünüm genetik ve dış faktörler sebebiyle bozulur. Bu sorunu 1 haftada çözebilecek tek uygulama ise Thermage CPT cihazı ile tedavi yöntemidir.

Selülit problemini kontrol altına alacak sporlar başlıca yüzme ve yürüyüştür. Yüzme ve yürüyüş gibi hafif sporlar kısa sürede selülit problemini kontrol altına almaya yardımcı olacaktır. Bu tarz hafif egzersizler kan dolaşımını hızlandırarak portakal kabuğu diye tabir edilen selülit görünümünün azalmasını sağlar.

En katı kural olarak belirtilecekler alkol, tuzlu ve yağlı yiyeceler, susuz kalmak, kilo kontrolü yapmamak. Başlıca bunlara dikkat ederseniz selülit görüntüsünden uzaklaşacaksınız.

Selülite karşı alınacak en uygun tedbir bedeni her gün, özellikle selülitin yerleştiği yerleri kuru bir kese ile veya banyo fırçası ile ovmaktır. Amaç kan dolaşımını olumlu etkilemektir. Bu nedenle kese veya fırçayı cilde fazla bastırmadan yüzeyi kızarıncaya kadar uygulamalıdır.

Kilo verdiğinizde selülit probleminizin önemli ölçüde hafifleyeceğini söyleyebilirim. Çünkü yağ dokunuz küçülünce cildinize yaptığı baskı da azalacaktır -bu da portakal kabuğu görümünün eskisi kadar belirgin olmaması anlamına geliyor.

1 haftada selülit Yok Etmek

Bahsedilen bir kanıtlı yöntemde G5 masajıdır. Eğer merak ediyorsanız G5 Masajı Fiyatları yazısına bakabilirsiniz.

Selülit en çabuk nasıl geçer?

Selülit en çabuk nasıl geçer arayışında doktor müdahalesi çözüm olacaktır. Bunun haricinde doğal yöntemler ile süreç içerisinde Selülitlerinizden kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Hangi spor selüliti yok eder?

Selüliti gidermeyi sağlayan başlıca sporlar yüzme ve yürüyüştür.

Yürüyüş selülite iyi gelir mi?

Yürüyüş ve yüzme selülite çok iyi gelen sporlardandır. Günlük belirli oranlarda yürüyüş yaparak selülitlerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 0
  g_ld_m
  Güldüm
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir