Pelin Yantur Kimdir?
 1. Anasayfa
 2. Kimdir

Pelin Yantur Kimdir?

2

Pelin Yantur, Türkiye’nin önde gelen ekonomi kanallarından biri olan Bloomberg HT’de sunuculuk yapmaktadır. İş dünyasına yönelik haberler ve yatırım tavsiyeleri veren kanalın Yatırım Bülteni ve Yatırım Kulübü programlarında sunuculuk yapmaktadır. Renkli kişiliği ve bilgi paylaşımı ile insanlarda sıkça merak uydurmaktadır. Pelin Yantur Kimdir? diye soranlar genelde Bloomberg ile Pelin’i tanımaktadır.

Boyu: 1.71 cm

Kilosu: 54 kg

Burcu: Yay

Doğum Yeri: İstanbul

Doğum Tarihi: 09.12.1989

bloomberg pelin yantur
bloomberg pelin yantur

Pelin Yantur Eğitim Hayatı

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği İlişkileri Programı’ndan mezun olan Pelin Yantur, yüksek lisansını yine aynı üniversitede Ekonomi Hukuku alanında tamamlamıştır. Doktorasını ise Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Pelin Yantur Kariyer Hayatı

Pelin Yantur, kariyerine Bloomberg HT’de başlamadan önce, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde dersler vermiştir.

pelin yantur
pelin yantur

Bloomberg HT’deki Yatırım Bülteni ve Yatırım Kulübü programlarının sunuculuğunu üstlenen Pelin Yantur, iş dünyasında oldukça tanınan bir isimdir. İş dünyasına yönelik haberler, yatırım tavsiyeleri ve ekonomik analizler sunan Yantur, Türkiye’deki yatırımcılar tarafından da sıklıkla takip edilmektedir.

Pelin Yantur’un Doğum Tarihi ve Memleketi

Pelin Yantur, 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Pelin Yantur, İstanbul doğumludur.,

Pelin Yantur, kariyeri boyunca birçok farklı alanda çalışmış, üniversitelerde dersler vermiş ve en sonunda Bloomberg HT’de ekonomi alanında program sunuculuğu yapmaya başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim almış olan Pelin Yantur, iş dünyasında tanınan ve takip edilen bir isimdir.

Pelin Yantur Kimdir?

Bloomberg Yatırım Bülteni

Bloomberg HT’den her güne özel yatırım bülteni. Pelin Yantur, ekonomi ajandasındaki verileri, gündeme damga vuran haberleri, halka açık şirketlerden bilgileri derliyor. Viop’ta seansı açıyor, yeni işlem gününe yönelik son bilgiler, canlı bağlantılar ve uzman konukların yorumlarıyla ekrana geliyor. Yatırım Bülteni hafta içi her gün 09:00’da Bloomberg HT’de…

Diğer İçeriklerimiz;

Gamze Cizreli Kimdir?

Ebru Yücel Kimdir?

İrem ÖZ Kimdir?

Demet Suzan Mutlu Kimdir

Prof. Dr. Remziye Hisar Kimdir?

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 0
  g_ld_m
  Güldüm
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 1
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Ya Pelin Yantur zaten başarılıda hem güzel, hem başarılı hem de mükemmel fiziğe sahip olmayı nasıl başarıyor?

 2. ne konuştuğu anlaşılmayan resmen konuşma özürlü birinden başkasını bulamamışlar mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir