Erkeklerin kadınlarda aradığı 10 özellik
 1. Anasayfa
 2. Aşk İlişkileri

Erkeklerin kadınlarda aradığı 10 özellik

0

Mutlu bir ilişki ve beraberlik için iletişime ve davranışlara oldukça dikkat etmek gerekiyor. Erkeklerin kadınlarda aradığı 10 özellik başlıklı paylaşımımda size ufak tüyolar vereceğim kızlar. Özellikle yeni tanıştığınız bir kişiye yaptığınız basit ama etkili hareketler ile dikkat çekmeyi sağlayabilirsiniz.

Erkekler kadınlarda ne arar, kadınların hangi gözelliklerine dikkat eder bunu merak ediyorsanız aşağıdaki davranışlara özen göstermeniz gerekiyor. İşte erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler

Erkeklerin Dikkatini Çeken Özellikler

Her kişinin ilişkiye karşı bakış açısı ve beklentisi farklılık gösteriyor. Bazı insanlar daha eğlenceli, aksiyonlu bir ilişki isterken bazıları ise sakin ve huzulur ilişkiler aramaktadır. İlişki beklentileri gibi erkeklerin kadınların ilgiisini çeken özellikler de değişim gösteriyor. Biz kadınlar erkeklerin ilgisini çeken özellikleri çok ca merak ediyoruz. Temele bakıldığında her erkek kadınlarda aynı özellikleri aramaktadır.

Erkeklerin Dikkatini Çeken Özellikler
Erkeklerin Dikkatini Çeken Özellikler

ÖZ GÜVENLİ VE ÇEKİCİ OLMAK

Çekicilik derken illa ki fiziksel olmak zorunda değil. Biz kadınlar kendine ne kadar çok güveniyorsa okadar çekici olabiliriz. Erkeklerin genel olarak aradığı şey kendini seven kadındır. Kendini seven bir kadın etrafınıda sevecek ve mutluluk saçacaktır. Güçlü kadın kendini seven kadındır. Kendini seven kadın her daim 1 adım öndedir. Giyim Kuşam Önemli Kızlarr

HEM OLGUN HEM DE ÇOCUKSU OLABİLMEK

Erkekler kadınların olgun olmasını isterler genelde. Fakat yerine görede ona çocuksu yanınızı göstermenizi isterler. Olgun duruşunuzu etrafa gösterirken erkek arkadaşınız onun yanında çocuksu olmanızı görmek isteyecektir.

DÜRÜST OLMAK

Kızlar altın kural bu. Erkekler dürüst kadınlardan çok hoşlanmaktadır. Bu demek değilki ona ilk buluşmada senin hakkında öğrenmek istediğ herşeyi söyleyeceksin. AMa yalan söylemenizi genel olarak tercih etmez ve beğenmezler. Ona söyleyemeyeceğiniz bazı şeyler hakkında yalan söylemek yerine, bunu onunla paylaşmaya hazır olmadığınızı ama bir gün hazır olacağınızı söyleyin. En ufak şeyler hakkında bile yalan söylemek erkekleri güvensiz hissettirir. Yalan en büyük düşmandır aşkolar.

ZEKA

Erkekler kadınlarda zekaya çok önem vermektedirler. Bu demek değil ki herkes çok başarılı olmak zorunda. Ancak hayat hakkında genel bir bilginizin olması erkekleri en çok etkileyen maddelerin başında gelmektedir.

GÜVEN, GÜVEN VERMEK

En önemli konulardan biri hatta en önemlisi güven. Karşılıklı oluşan güven, sağlıklı bir ilişkinin temelidir. Eğer dürüstseniz, onun güvenini hak ediyorsunuz. Sizinkini kazanmak için elinden gelen herşeyi yapıyorsa, günlerini “beni seviyor mu ya” sorusunu sormadan geçirebilirsiniz.

Erkekler güvensiz kadınları sevmezler, basit görürler. Nerede olduklarını ve ne yaptıklarını açıklarken kendilerini sanık kürsüsünde oturuyormuş gibi hisstetmekten özellikle nefret ederler.

BAĞIMSIZ OLMAK

Buda çok önemli bir madde kızlar. Erkekler bağımsız kadınlardan çok hoşlanmaktadır. Kendi hayatınızın olduğunu açık açık erkeğe göstermelisiniz. Bunu parterinizi etkilemek için değil kendiniz için yapmalısınız. Kendinize ait bir arkadaş ortamınız, hayatınız ve ilgi alanlarınız olması, o da aynısını yapabileceği için zamanla onu daha da çok etkileyecektir.

KARARLI OLMAK

İlk buluşmalarda belki partnerinize karar vermeyi bırakabilirsiniz ancak bir kaç buluşmadan sonra kararı kendiniz verin. Her zaman ‘fark etmez’ veya ‘sen bilirsin’ demeyin. Erkekler onları yönlendiren kadınlardan çok hoşlanıyor.

SAYGI

Bu madde biraz daha sizin için. Kimsenin sizi aşağılamasına izin vermemek, kim olduğunuzun farkında olmak, kendinize saygı duymak güçlü olmak demektir. Söyleyeceklerini dinleyerek, fikirlerini ciddiye alarak ve birlikte geçirdiğiniz zamana, işte veya arkadaşlarıyla geçirdiği zamana değer vererek, sevgilinize olan saygınızı göstereceksiniz ki, size de saygı gösterilsin.

KENDİNİ SEVMEK

Kendini beğenmek demiyorum, kendinize sevmek diyorum. Erkekler kendini seven kadınları çok çekici bulurlar. Bir kadın kendini seviyorsa, bakımını yapıyorsa ister istemez bu onun kendine olan saygısını ortaya koymaktadır. Bu yüzden kendinizi sevinki karşınızdakini sevebilesiniz.

MİZAH ANLAYIŞI

Senelerdir söylenen bir söz, kadınlar komik erkeklerden hoşlanır. İşte bunun tam terside mevcut. Erkekler kendilerini güldürebilen kadınları sevmektedirler. Kadınlar erkeklerin esprisini anlayışına önem verdiği gibi erkeklerde kadınların espri anlayışına önem veriyor. Yani bir erkek kadında aradığı özelliklerden biri de espri anlayışı.

Bonus: Enfes bir Yemek

Erkekler güçlü ve başarıları kadınları çok sever. İş ve kariyer hayatı bir yere, Ana yemek tarifleri ile mis gibi yemek yapan kadınlara hayran olurlar. Bunu unutmayın her zaman işe yarayacaktır.

Erkeklerin kadınlarda aradığı 10 özellik

Takdir edersinizki en büyük silahlardan biride makyaj. Tamda bu noktada sizler için mükemmel kırmızı ruj önerileri hazırladım. Ona bakmayıda unutmayın. Aşk ilişkileri ile ilgili diğer tüyolarıma bakmayıda unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 0
  g_ld_m
  Güldüm
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir