Selen Erdem Kimdir
 1. Anasayfa
 2. Kimdir

Selen Erdem: Türk Basketbolunun Başarılı Antrenörü

0

Selen Erdem, Türk basketbolunun parlayan yıldızlarından biridir. 18 yıldan fazla süredir kadın basketbol takımlarında antrenörlük yapmış bir isimdir. Basketbol kariyerine başlamadan önce sporculuk deneyimiyle spor dünyasına giriş yapmıştır.

Profesyonel Antrenörlük Kariyeri

Selen ERDEM Kariyeri
Selen ERDEM Kariyeri

Selen Erdem, sporculuk kariyerini sakatlıklar nedeniyle sonlandırdıktan sonra antrenörlük alanında yoluna devam etme kararı almıştır. Kariyerine alt yapı takımlarında asistan koç olarak başlamış ve son 10 yıldır profesyonel takımlarda baş antrenör olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin tek kadın antrenörlerinden biri olarak büyük bir gurur kaynağı olmuştur.

Zorlukları Aşan Bir İrade

Selen Erdem, kadın antrenörlerin karşılaştığı zorlukları yakından deneyimlemiş bir isimdir. Kadın olarak spor alanında çalışmanın bazı zorluklarını aşmak zorunda kalmış, ancak kararlılığı ve başarılarıyla bu olumsuz bakış açılarına meydan okumuştur.

Uluslararası Başarılar

Selen Erdem, uluslararası arenada da büyük başarılara imza atmıştır. Türk kadın basketbol A milli takımında görev yaparak, bir olimpiyat, bir dünya şampiyonası ve iki Avrupa şampiyonası deneyimi yaşamıştır. Ayrıca çocuk olimpiyatlarında (EYOF) kadın antrenör olarak görev yaparak ülkesine gurur yaşatmıştır.

Cinsiyet Eşitliği ve Güçlü Kadınlar

Selen Erdem Dişi Fatih Terim

Selen Erdem, cinsiyet eşitliği ve güçlü kadınların spor dünyasında daha fazla yer alması için çaba gösteren bir öncüdür. Kendi takımlarında erkek oyuncuları da antrenmanlara dahil ederek cinsiyet farklarını zorlamış ve kadınların gücünü vurgulamıştır.

Kararlılık ve İnanç

Selen Erdem, sadece spor sahasında değil, aynı zamanda saha dışında da birçok zorluğa göğüs germiştir. Tehditlere, psikolojik şiddet girişimlerine ve ayrımcılığa rağmen, pes etmemiş ve mücadelesine devam etmiştir.

Örnek Bir Kadın

Selen Erdem’in hikayesi, kadınların spor dünyasında daha fazla yer alması ve eşit fırsatlar elde etmeleri gerektiği mesajını taşır. Kendi deneyimleriyle diğer kadınları teşvik eden Erdem, Türk basketbolunu ve sporun genelini daha iyi bir yere taşıma yolunda önemli bir rol oynamıştır.

Selen Erdem’in kararlılığı, azmi ve inancı, zirveye ulaşmanın mümkün olduğunu kanıtlamaktadır.

Diğer Başarılı Türk Kadınları;

Bu Yazıya Tepkiniz nedir?
 • 3
  g_ld_m
  Güldüm
 • 3
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 2
  alk_la
  Alkışla
 • 3
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba ben merve, 33 yaşındayım 5 senedir içerik editörlüğü yapıp tatlı tatlı bilgilendirici içerikler hazırlıyorum:) bundan sonraki süreçte kadindiyorki.com da size içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir