Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitkiler

'Zayıflama Kürleri' forumunda KadınlarCulubu tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Kilolu olmaktan bıktınız mı? Ne yaparsanız yapın kilo veremiyor musunuz? Kilo veremeyenlere en çok yardımcı olan ürünler bitkisel ürünler sağlıklı kilo vermek isteyenlerin tercihidir. Kilo verme problemlerinizi bitkisel ile çözebilirsiniz.
  Doğal yollardan kilo vermek her zaman sağlık açıdan önemlidir. Bitkiler düzenli ve kıvamında kullanıldığında vücudunuzdaki yağları ve kolesterolü yok edebilirsiniz. İdeal kilosuna ulaşmak isteyenler aç kalmadan sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek yorucu egzersizlere gerek duymadan bitkilerle forma girebilirisiniz.
  Peki, zayıflamaya yardımcı olan bitkiler neler dersek kekik, mate yaprağı, biberiye, funda yaprağı ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmenizde kilo vermenizde yardımcı olur. Bunun yanında tok tutan ve zayıflamada faydası olan greyfurt, acı biber, kakule, tarçın, biberiye, yeşil çay, kekik, kayısı çayı, kiraz sapı çayı, limon çayı, piren bitkisi gibi daha pek çok bitkiler zayıflamamızda yardımcı olmakta. Mesela birkaç örnek sunalım.
  Biberiye: Sindirimimizi düzenleyen, kan yapıcı özelliği olan bu bitki ile vücudumuzdaki toksinleri atarak zayıflayabiliriz.
  Adaçayı: İştah kesici özelliğinden dolayı zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettikleri bitkilerin başında gelir.
  Sinameki: Bağırsaklarda müshil görevini üstelenen bu bitki bağırsaktaki suyun emilmesini önler.
  Mate Yaprağı: Mate çayı olarak tüketilen bu bitki vücuttaki su atılımını sağlayarak, iştah kapatarak zayıflamada etkili bir bitkidir.
  Yeşil Çay: Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilip vücuttaki toksinleri atmada büyük yararı vardır.
  Funda Yaprağı: İdrar sökücü özelliği olup böbrekleri iyi çalıştırmasından dolayı zayıflatmaya yardımcı olur.
  Böğürtlen: Terletme, idrar atıcı ve güçlendirme özelliğinden zayıflamada kullanılmaktadır.
  Kuşkirazı Sapı: Meyvesi kan sulandırmada, temizlemede, yaprağının musil görevi yapmasından güzel bir idrar sökücü, zayıflama da yardımcı olur.