Tatlı Bir Yaz İçeceği; Milkshake

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Milkshake adı verilen içecekleri sütün başka tatlı malzemelerle karışımı olarak düşünün. İçine krema ve dondurma ilave edildiği için çok hafif, lezzetli ve serin içecekler elde edersiniz. Milkshake bize pizza ve hamburger gibi Amerikan mutfağından geldi. Doğrusunu söylemek gerekirse çok lezzetli oluyor ve özellikle çocuklar bayılıyor. Süt ve dondurma karışımı olduğu için tam onlara göre hazırlanmış bir enerji içeceği sayılabilir. Ama istemem diyen bir yetişkine de doğrusu zor rastlanır. İçine değişik meyveler de katabilirsiniz.

Kaç Kaloridir Diye Sormayın
Bu arada bir bardak milkshake kaç kaloridir diye bir soruyu işin keyfini kaçırmamak için hiç sormamış olun. Çikolatalı olarak hazırlanmışların yanında daha masum sayılan çilekli milkshake ürünlerinin bir bardağında (100 ml.) bile 120’ye yakın kalori miktarı var. Ama bırakın, çocuklar içsin.

Dondurmalı Milkshake Nasıl Hazırlanır?
İki bardak süt, 5 top dondurma (ki en çok sevilen sade dondurma ile hazırlanan içeceklerdir. Ama çilekli veya limonlu da kullanabilirsiniz) ve iki yemek kaşığı kadar kremayı blender haznesine koyun ve çırpın. Üzeri köpük köpük olana kadar çırpmaya devam edin. Sonra bir bardağa boşaltın. Hatta bardağınızın kenarlarını önceden içine bir miktar hazır çikolata sosu sıkarak süsleyebilirsiniz bile. Bardağın içine kendiliğinden akan sos kenarlara şekiller verir ve servisinizi güzelleştirir. Milkshake üstünü de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örneğin toz haline getirilmiş yeşil fıstıklar kullanılabilir. Kaloriden korkum yok diyenler içine meyve lezzeti veren aromalı şuruplardan da birkaç damla koysunlar. Meyve aromaları zaten sade dondurma ile daha güzel oluyor.

Buz da Katılabilir
İçeceğinizi yetişkinlere hazırlıyorsanız blender içine en başka iki üç kalıp buz atın ve kırın. Yaz günleri için enfes bir içecek yapmış olacaksınız.