Soğuk Kahve Tarifi

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Sıcak yaz günlerinde içimizi serinleten buz gibi tatlara ihtiyaç duyarız. Evde kendinizin yapabileceği kolay tariflerle sizde kendi içeceğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü hazır gıdaları almak her zaman sağlıklı olmaz. Ev yapımı müthiş tatlarla hem kendinize hem de misafirlerinize muhteşem lezzetler hazırlayabilirsiniz. Kahve içmek birçok insan için vazgeçilmez bir alışkanlıktır. Bazı insanlar sabah uyanır uyanmaz bir bardak kahve içmeden kendine gelemez. Kahve tüketiminin ayrıca birçok yararı vardır. Kahve tüketmek kışın içimizi ısıtırken yazında serinletebilir. Bunun için alıştığınız kahve lezzetlerinin yerine soğuk kahve tüketimini tercih etmelisiniz. Sizde bu güzel tada alışarak zamanla vazgeçilmezleriniz arasında yer alacak.

Evde Soğuk Kahve Yapımı İçin Gerekli Malzemeler
Soğuk kahveyi evde kendinizin hazırlayamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Soğukkahve yapımı için bir tatlı kaşığı nescafe, iki tatlı kaşığı şeker, bir su bardağı soğuk süt ve bol miktarda buza ihtiyacınız var. nescafe, süt ve toz şekeri köpüklenene kadar karıştırmalısınız. Ardından bardağa buzları atın. Bu karışımı bardağa ekleyin. Üzerini krem şanti ve çikolata parçaları ile süsleyebilirsiniz. Soğuk kahve yapımı bu kadar basit ve kolay. Bu tarif tek kişilik olup aynı ölçekleri kullanarak bardak sayısını artırabilirsiniz.

Soğuk Kahvenin Faydaları
Türk kahvesi kan şekerini düzenler, toksinlerin atılmasında yardımcı olur ve konsantrasyon bozukluğuna iyi gelir. Aynı şekilde nescafe de güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olur. Zayıflamak isteyenler diyet yaparken şekersiz Türk kahvesi içebilirler. Bu sayede vücuttan daha hızlı yağ yakımını sağlamış olurlar. Soğuk kahve için de aynı faydaları saymak mümkün. Ayrıca soğuk kahve yazın harareti alır. Yazın Türk kahvesi yerine soğuk kahve tüketilmesi gerekir. Çünkü yaz günlerinde Türk kahvesi hararet yaparak vücudun daha fazla ısınmasına sebep olur.

Soğuk Kahveyi Başka Yemekler İçinde Kullanabilirsiniz
Browni yapmak içinde soğuk kahveye ihtiyacınız var. Daha yoğun ve lezzetli kekler için kekin üzerine soğuk kahve dökebilirsiniz. Ayrıca soğuk kahveye tarçın ekleyerek şekersiz bir kahveyi tatlandırabilirsiniz. Tarçın sayesinde kahveniz metabolizmayı daha hızlı çalıştıracak ve yağ yakmanızda size yardım edecektir.