Sıcak Yaz Akşamlarını Serinleten Tarif Milkshake

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Sıcak yaz günlerinde serinlemek için dondurma ve soğuk içeceklere koşarız. Ancak bunların etkisi anlık olup tekrar aynı hararet vücudumuzda devam eder. Uzun süreli serinleme ve ferahlık için dondurma ve buzlu içecekler yerine hem dondurma hem de içecek mzelliği bulunan karışımları tercih etmelisiniz. Milkshake tam da böyle bu karışım. İçindeki lezzetli parçalar yerken haz duymanızı sağlarken aynı zamanda sizi ani bir soğukla karşı karşıya bırakmadığı için uzun süreli ferahlamanıza yardımcı olacaktır.

Hoşunuza Gidecek Milkshake Tarifleri
Çikolatayı herkes sever. Bu yüzden çikolata parçalı milkshake sıcak günleri serinleten lezzetli bir tariftir. Çikolatalı milkshake için çikolatalı dondurmaya ihtiyacınız var. Evde kendi dondurmanızı kendinizde yaparak kullanabilirsiniz. İki büyük kepçe çikolatalı ve vanilyalı dondurmayı geniş bir kapta karıştırın. Ardından yarım paket çikolata sosunu ekleyip karıştırmaya devam edin. Bu karışıma yarım su bardağı soğuk süt ve biraz fıstık ezmesi katıp karıştırın. Karışımınız bardağa boşaltın üzerine krem şanti ile süsleme yaparak sizde serinleyebilirsiniz.


Özel Davetleriniz İçin Milkshake Sunumları
Özel davetler ve misafirleriniz için serin içecekler hazırlamak istiyorsanız içinde özel tatlar bulunan milkshakeler hazılayabilirsiniz. Milkshake yaparken olmazsa olmaz ana unsur çikolatalı dondurmadır. Çikolatalı dondurmaya bisküvi kırıntıları, badem ve fıstık ezmeleri katarak milkshakeleri daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ayrıca marshmallow ekleyerek sunum olarak mükemmelliği yakalayabilirsiniz. Lezzetli ev yapımı milkshakeler hem sizin hem de misafirlerinizin hoşuna gidecektir.


Meyveli Milkshake Yapımı
Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan çilek, kavuni karpuz, vişne gibi meyvelerle çok lezzetli milkshakeler yapabilirsiniz. İstediğiniz meyveleri dondurma ile blenderda karıştırmalısınız. Ardından karışımı daha lezzetli hale getirmek için biraz dondurucuda bekletmelisiniz. Meyveli milkshakeler için vanilya ve krem şanti ekleyip üzerine fıstık parçacıkları ile süsleyebilirsiniz. Farklı tatlardaki milkshakeler için de birden fazla meyve kullanmanız gerekir. Vişneli, ve limonlu milkshake hem soğuk hem de lezzetli bir tariftir. Vişne ve limon kabuklarını dondurma ile birlikte el mikserinde karıştırmalısınız. Ardından içine fındık veya badem parçacıkları atabilirsiniz. Daha sonra kaplara koyup soğuması için donrucuya atıp sunum yaparken üzerine krem şanti ekleyebilirsiniz.