Saça Düz Örgü Nasıl Yapılır

'Saç Bakımı, Saç Rengi, Saç Renkleri, Saç Modelleri' forumunda KadınlarCulubu tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Saç Şekilleri kadınlar için ayrı bir önem taşırken, saçlara şekil verme konusunda da kadınlar bilgili olma ister. Saçlara “ Örgü Şekilleri” vermek, son zamanlarda kadınlar için ayrı bir uğraş alanı oldu gerçekten. Saçların düz örgüler yada kıvırcık örgüler gibi durumlara göre şekil almasında, kadınların el becerileri gerçekten burada ön plana çıkıyor.
  Kadınlar saçlarına “ Düz Örgü” verme konusunda biraz daha detaycı davranırlar. Düz örgüler sayesinde, saçlarda güzel bir hava ve bununla beraber doğal görünüm elde edilir. Saçlara düz örgü yapmak için, biraz uğraş vermek gerekiyor. Ama doğru ve mantıklı yöntemleri kullandığınız zaman, kısa sürede yapılacak bir örgü türü. Saçlara düz örgü genelde saçın arka tarafına doğru yapılır. Bu sayede saçlarda güzel bir hacim ve daha parlak bie görünüm elde edilir.
  – Saçın arka tarafında 3 Tel saçı ayırarak elle tutun
  – Sağdaki saçı ortaya doğru getirin, ortadaki saçları da sağa doğru kaydırın
  – Sol tarafta topladığınız saçları da aynı şekilde, ortaya ve sağa doğru kaydırmalar yapın
  Düz Örgü modeli için, bu şekilde yöntem kullanmanız yeterli olacaktır. Ortadaki toplamış olduğunu saçlar aslında Örgü yapmada en mantıklı olan örgü yapma türü. Bu sayede kısa sürede saçlarınız düz bir örgü şeklini alır. Saçların yan taraflarına yada orta kısmına da bu şekilde düz örgüler yapabilirsiniz. Saçların ön kısmından 3 parça saç ayırarak, kısa sürede saçların düzgün ve daha canlı olmasını sağlarsınız. Saçlara Düz Örgüler yapmak için, “ 3 Saç Telini” elle ayırın ve sonra bir birine doğru ters yönlerde, orta saçın da kendi kısmında kalacak şekilde saçlara örgü şeklini vermiş olun.