Ruh Detoksu Nedir Nasıl Yapılır

'Spor ile Sağlıklı Yaşam' forumunda KadınlarCulubu tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Bedenimizi temizlemek ve arınmak için detoks yapıyoruz ve işe yarıyor. Peki ruhumuz? Ruh detoksu demek dinlenmekten, yavaşlayıp kendinizi dinlemekten ve mutlu olmaktan geçiyor. Yaşadığınız üzücü, sizi kıran ve ruhunuzda yaralar açan olaylardan kurtulmak için yapacağınız ruh detoksu sizi hayatta daha mutlu kılacak.
  Detoks yapmaya niyetli ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız yapacağınız ilk şey bırakmayı, terketmeyi göze almak. Hayatınızda size zarar veren, yoran, yıpratan kişileri bırakın gitsin.
  Alışkanlıkların, uzun yıllardır hayatınızda olan kişileri bırakmanın kolay olmadığını biliyoruz fakat hayatı akışına bırakmak uzun vadede de olsa bunu sağlayacaktır. Aynı şekilde kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak, sağlıklı beslenmeye yönelmek de ruhunuzu arındıracaktır.
  Dinlenmek kolay ve yaptığımızı sandığımız, pratikte kolay uygulamada zor olan bir eylem. Öncelikle ruh detoksu yapmanız için gereken tek şey, dinlenmeye gerçekten zaman ayırmanız.
  Dinlenmek derken hayat koşuşturması içinde kendinize gerçekten zaman ayırmalı ve kendi iç dünyanıza dönmelisiniz.
  Şu anki ülke ve dünya şartlarında belki de en zor olan şey bu maddede saklı; nazik olmak. Bunu uygulayabiliyor olmanız ruh detoksunu çözdüğünüz anlamına gelir. Öncelikle kendinize karşı nazik olmalısınız.
  Nazik olmak her zaman kibarlıkla karıştırılsa da aslında aynı şey değildir. Naziklik fark etmek demektir, hem kendi hislerinizi hem de karşınızdakinin hislerini. Bir nevi empati yeteneği olan bu tavır ve davranışlarla kendiniz için mutlu ve huzurlu bir hayat şekillendirmiş olacaksınız. Ruh detoksunu dilerseniz bedenen de destekleyebilir yoga gibi ruhunuzu ve bedeninizi dinlendiren eylemlere yönelebilirsiniz.