Resimli Şiş Örgü Temel Teknikleri ve Anlatımlı Yapılışı

K

KadınlarCulubu

Misafir
Örgüyü öğrenmek isteyenler ve örgüye yeni başlayanlar için çok güzel bir yazı hazırladık. Artık sizlere hazırladığımız yazı sayesinde rahatlıkla istediğiniz örgüleri örebilirsiniz. Sandığınız kadar zor değil. İhtiyacınız olan tek şey şiş ve ip. Şiş örgü teknikleri anlatımlı olarak sizlere sunuyoruz. Yazımızda hem resimli şiş örgü anlatım teknikleri hemde videolu şiş örgü anlatım tekniklerini bulacaksınız. Hadi kolay gelsin.Resimli Şiş Örgü Temel Teknikleri ve Anlatımlı Yapılışı

1- Şişe ilmek atmadan önce ipi yeterli uzunlukta alalım.2- Daha sonra resimde gördüğünüz gibi ipe düğüm atalım. Düğümün içinden şişi geçirip ipi sıkıştıralım.

3- Şiş Örgüde İlmek Nasıl Atılır ?
Artık şişe ilmekleri atarak başlayabiliriz. Şişe düğüm atmıştık. Boşta kalan iplerin birini baş parmağımıza birini işaret parmağımıza geçirip resimdeki gibi ilmek atalım. Karışık gibi görünebilir ama gerçekten çok kolay.4- Şiş Örgüde Düz Örgü Nasıl Yapılır ?
Az önce şişe ilmekleri attık. Şimdi düz örgü örme zamanı. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi tüm sıra boyunca bu işlemi tekrar edin.

5- Şiş Örgüde Ters Örgü Nasıl Yapılır ?
Ters örgünün yapılış şeklini aşağıda göreceksiniz. Tüm sıra boyunca aynı işlemi yapalım.Ters örgünün farklı şekillerde yapılmış kombinasyonları. Bu teknikleri de örgülerinizde kullanabilirsiniz.6- Şiş Örgüde Bitirme Nasıl Yapılır ?
İki ilmeği düz olarak sağ şişteki ikinci ilmeği baştaki ilmek içinden geçirelim. Aşağıda farklı bir bitirme versiyonunu bulacaksınız. Hangisi sizin için kolay gelirse onu yapabilirsiniz.