Mucizevî Bol Limonlu Detoks Suyu Tarifi

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Yaz aylarının vazgeçilmez içeceklerinden biri olan detoks suları, fazla kilolarla baş etmemiz konusunda bize en büyük yardımcı. Bedeninizi tamamıyla hayalinizdeki gibi arındıran, yağ yakımını kolaylaştıran ve ödemlerden kurtaran harika özellikleri ile sizlerin de bir numarası olacağından şüphemiz yok.

Faydaları:
Oda sıcaklığında olan suyumuzun içine koyacağımız yeşil çayın önemli bir antioksidan kaynağı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Onca yararının yanında nasıl kilo verilir sorusunun da bir cevabı. Zencefil içeriği gereği güzel bir ödem attırıcı olduğundan, bu konu üzerindeki hepimizin problemlerini yerle bir edecek. Aynı zamanda sindirime yardımcı yiyecekler arasında olduğundankilo verdirme özelliği de vardır. Suyumuzun içeriğinde olacak limonun asidik özelliği vücudumuzda bulunan enfeksiyonlarla mücadele eder. Çeşitli kalp- damar hastalıkları mevcut ise tedavi sürecinde yardımcı olur.

Tansiyon düşürücü ve kolesterol artırıcıdır, eğer tansiyon ve kolesterol problemiz var ise birebir yardımcı olacaktır. Tıpkı yeşil çay gibi limonda yağ yakımında büyük rol oynar. Nane hazımsızlığa iyi geldiği için sindirim problemlerini ortadan kaldırır. Maydanoz detoks sularını içeriği ile zenginleştiren harika bir bitki. Hastalıklara karşı harika bir uyarıcıdır, tıpkı limon gibi maydanozda kalp – damar problemlerinde yardımcı, bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda mükemmel bir kurtarıcıdır.

Malzemeler:
⦁ 1 adet büyük limon.
⦁ 10 yaprak maydanoz
⦁ Yeşil çay.
⦁ Birkaç taze nane yaprağı.
⦁ Zencefil.
⦁ Su.
⦁ Detoks şişesi.
Hazırlanışı:
Limonu küp küp doğrayıp detoks şişesine atıyoruz. Ardından isteğinize göre, suyu fazla acı yapmayacak şekilde taze zencefilden doğruyoruz. Fazla koymamaya özen gösterin, yoksa suyunuzu acılaştırır ve içmenizi zorlaştırır. Nane yapraklarını ve maydanozu daekleyip, üzerine yeşil poşet çayımızı koyuyoruz. Daha sonra oda sıcaklığında bekleyen suyu ekleyip hafif karıştırıp malzemelerin birbirleriyle harmanlanmasını sağlıyoruz ve böylece mucizevî detoks suyumuz hazırlanmış oluyor. Afiyet olsun.