Kadın Hakkında Bilgi

'Kadın'a Dair' forumunda KadınlarCulubu tarafından 26 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Kadın Hakkında Bilgi  Psikoanalizin üstadı Sigmund Freud bile, 30 yıllık araştırmalarının sonunda, insanoğlu hakkında çözemediği tek şeyin kadınların istekleri olduğunu ifade etmişti. En bilindik ve en klasik kadın tripleri, tavırlarından yola çıkarak erkeklerin kadınlar hakkında bilmesi gereken 15 tüyoyu paylaşmanın zararı olmaz.

  Bir kadın isterse 30 bedene düşsün, 35 kg olsun her zaman vermesi gereken fazla kilosu vardır.


  Kadınların kilosu eşi veya sevgilisinin olup olmaması durumuna göre değişen kilodur. herhangi bir birlikteliği olmayan ve olmasını isteyen kadın bir şekilde toplumun idealize ettiği kiloya ulaşmaya çalışır, yalnızca bununla kalmaz daha bir bakımlı olur, gömleğinin düğmeleri biraz daha açıktır, özlerinde her zamankinden daha fettan bir bakış vardır, işveli, cilveli ve son derece neşelidir.

  Bir kadın isterse milyon dolarlık alışveriş yapsın yinede giyecek hiçbir şeyi olmaya bilir.  Alışverişe çıkıp bir şeyler satın aldıktan sonra indirimden yararlandığımızı söylüyorsak, buna pek inanmayın. Giyecek hiçbir şeyimiz olmadığını iddia ettiğimizde ise, buna inanın. Zira bizler, alışveriş yaparak kendimizi buluruz; göz koyduğumuz bir ürünü, cebimiz delik olmadıkça, almak için her türlü gayreti gösteririz.

  Bir kadın süslendiyse, güzel göründüğünü duymak ister. (Çirkin olsa bile)


  Süslendiğimiz zamanlarda güzel göründüğümüzü söylemeniz, zorunluluktandır. Çünkü bunun, göreviniz olduğunu düşünürsünüz. Ama çok sıradan bir zamanda güzel bir kadın olduğumuzu bize hatırlatmanız, inanın çok daha değerlidir.

  Hiçbir kadın genellenmek ve kıyaslanmak istemez. Durumlara verdiğimiz tepkiler aynı gözükse bile temelinde yatan nedenler birbirinden farklıdır!