İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

'Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon' forumunda KadınlarCulubu tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte istenmeyen tüyler için bir çok çözüm oluştu. En son teknoloji lazer epilasyona karşı her daim popüler olan bir başka yöntem de iğneli epilasyon. Koyu renkli tüylerde başarılı olan lazer epilasyon cihazları, malesef yüzde yer alan tüyler gibi açık renk tüylerde aynı başarıyı sergileyemedi.
  Bu ince ve açık renkli tüyleri iğneli epilasyon cihazları kolayca ortadan kaldırabilir. Çünkü iğneli epilasyon cihazları doğrudan kıl kökünü etkilediği için açık renk ve ince tüyler üzerinde dahi başarılı olabilirler.
  İğneli epilasyonun işleme mantığı her kıl köküne esnek iğnelerle düşük voltajlı akım verilmesiyle gerçekleşir. Kılın yer aldığı bölgeye ve kalınlığına göre iğne boyutu sabit kalsa da akım değeri değişebilir. İğne ancak hastanın uygulama sırasında hissettiği ağrı derecesine göre değiştirilebilir. Bu tip epilasyon uygulamaları diğer uygulamalardan ayrı olarak uzmanlık getirir.
  Eğer doğru kişi tarafından hijyen kuralları gözetilerek uygulanmadıysa uygulama sonrası ciltte kabuklanma sorunları görülebilir.
  Toplumumuzda iğneli epilasyonun çok acılı bir işlem olduğuna dair söylentiler vardır. Fakat durum tam tersidir ve iğneli epilasyon sırasında acı hissedilmyecek kadar azdır. Bunun nedeni ince tüyler üzerinde uygulandığı için ince iğneler kullanılmasıdır.
  Ayrıca verilen akım doğrudan kıl köküne temas ettiği için cildinize temas etmez ve bu da size acı vermez. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar süren bu epilasyon seanslarında hastanın ve cildinin verdiği tepkiler kontrol edilerek uygulamaya devam edilir