Göz Farını Kalıcı Yapmanın Yolları

'Kalıcı Makyaj Uygulamaları' forumunda KadınlarCulubu tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. Makyajımızın asla atlamadığımız adımı olan göz farlarını hepimiz severek uyguluyoruz. Her ne kadar piyasada uzun süre kalıcık sağlayan göz farları olarak satılan yüzlerce ürün olsa da genellikle bu farlar 1-2 saat içinde uçup gidiyor.
  İşte bu yazımızı bu dertten müzdarip bayanlar için yazdık. Göz farınızı kalıcılaştırmak için uygulayabileceğiniz bir çok method var. İşte bazıları:
  Öncelikle göz farınızın göz kapaklarınızda uzun süre kalmasını istiyorsanız göz bazı uygulamalısınız.
  Ten makyajınızı yaparken uyguladığınız cilt bazına benzer olan göz barı gözle uygulandığında göz kapağını pürüzsüzleştirir. Böylece göz farını sürdüğünüzde göz kapağınızın hareketi nedeniyle çizikler oluşmaz. Aynı zamanda göz bazı farınızı tutacak ve göz bazına yapışacağı için kısa sürede uçup gitmesini de engeller.
  Göz bazı kullanmak istemeyenler için bir başka önerimiz göz makyajı için zemin oluşturabileceğiniz kapatıcılar. Kapatıcılar cilt renklerimizden daha açık renkte oldukları için göz farınızın daha parlak ve belirgin olmasını sağlayacaklardır.
  Eğer toz farlar kullanıyorsanız tabiki kısa sürede uçma ihtimalleri daha fazla Bunun yerine krem göz farlarını tercih ederseniz, kremsi yapıları nedeniyle cildinize tutunacak ve uzun süreli kalıcılık sağlayacaklardır.
  Pratik olmaları ve cildinizde istemediğiniz bölgelere bulaşmamaları nedeniyle tercih edebileceğiniz bu farları daha önce denemediyseniz mutlaka deneyin.
  Önceki yıllarda bulunması oldukça zor olan fakat günümüzde her kozmetik ürünü satan yerde bulabileceğiniz makyaj sabitleyiciler de bu konuda oldukça başarılılar.
  Makyajınızın kalıcı olmasını ve silinip gitmesini istemiyorsanız özellikle sprey tarzında olan makyaj sabitleyicilerini tercih edebilirsiniz. Bu sabitleyiciler tüm makyajınızı yüzünüze sabitleyecek ve gün boyu kalıcı olmasını sağlayacaktır.