Doğal Enerji İçeceği: Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Son derece kıvamlı ve lezzetli bir tada sahip olan kurşun geçirmez kahvenin geçmişi çok eski zamanlara rastlamaktadır. Kahve içerisinde yer alan antioksidan ve kafein vücudu canlı tutmaya yardımcı olur.
Kahvelerin içerisine eklenen şeker ve krema gibi katkı maddeleri kahvenin vücuda olumlu etkilerini tamamen ortadan kaldırır. Bedeninizi canlandırmak için kafein kullanmak oldukça önemli. Kafeinin sağlıklı yağlarla desteklenmesi vücudun gün içerisinde enerjisini en üst seviyeye çıkarmakta ve kendinizi gün boyu canlı hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi İçin Gerekli Malzemeler
⦁ 1 su bardağı taze olarak çekilmiş ve demlenmiş filtre kahve
⦁ 1 tatlı kaşığı soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı
⦁ 1 yemek kaşığı tereyağ

Sunum İçin:
⦁ 1/4 çay kaşığı tarçın ya da
⦁ 1/8 çay kaşığı rendelenmiş veya ince ince kıyılmış muskat cevizi
Kurşun Geçirmez Kahvenin Hazırlanışı
⦁ Kurşun geçirmez kahve hazırlamak için öncelikle taze olarak çekilmiş kahve çekirdeklerinden hazırlanan filtre kahveyi demlemeniz gerekmektedir.
⦁ Demlenen filtre kahvenin üzerine Hindistan cevizi yağı ve tereyağını ekleyip mutfak robotunda çekmeye başlayın.
⦁ Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra kıvamlı ve tam tadında kahveniz içime hazır..

Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

⦁ Kurşun geçirmez kahve tarifi 5 dakikada hazırlanabilen son derece pratik ve lezzetli bir kahve çeşididir. Kahvenizi hazırlarken karışımı iyice çekmeniz oldukça önemlidir. Aksi halde yağlar yeterince karışmaz ve istediğiniz kahve tadını elde edemezsiniz.
⦁ Kafeinin vücudunuzda dengeli bir şekilde dağılmasına katkı sağlayan kurşun geçirmez kahve tarifi sizin için gereken tüm enerjiyi sağlar. Bir bardak kurşun geçirmez kahve içerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bir günlük enerji miktarını kolayca sağlayabilirsiniz.
⦁ Süt ve glüten alerjisi olanlar için çok faydalı bir alternatif olan kurşun geçirmez kahve, kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Tatlı krizlerinin önüne geçmeye yardımcı olan kahve, doğal bir antibiyotik özelliği taşımaktadır.
⦁ Kurşun geçirmez kahve sizi soğuk algınlığına karşı korur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
⦁ İçerisinde şeker olmaması nedeniyle sağlık açısından çok faydalı olan kurşun geçirmez kahve lezzetiyle sizi mest eder.