Çilekli Limonata Tarifi

• Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Günler bu şekilde sıcak ve terli geçiyorken, ferahlamak için tek ihtiyacımız olan enfes limonata tarifleri ilk başvurduğumuz tariflerdir. Bu sıcak günleri rahat, enerjik ve mutlu geçirmek hepimizin isteği iken, neden isteklerimizi yerine getirmeyelim ki? Limonata nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin. Ben limonata içmek istiyorum ancak içinde biraz çilek olsun istiyorum, diyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için soğuk içecekler menüsünden harika bir çilekli limonata tarifi paylaşıyoruz.

Faydaları:
Limonun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Öyle ki hem toksin attırıcı, hem yağ yakıcı, sindirime yardımcı, kalp hastalıklarını, kanser ve benzeri ciddi hastalık risklerini azaltıcı, tansiyon düşürücü, kolesterol arttırıcı gibi pek çok yararları vardır. Özellikle günümüz sağlık problemlerimizin başında gelen toksinleri atmak için harika bir toksin attırıcı limonata tarifiolacaktır. Bütün bu faydalarını görünce mucizevi bir yiyecek olduğunu hepimiz görüyoruz. Limonu hayatımızdan çıkaramayız, onsuz yapamayız. Tarifimizde bulunan bir diğer malzeme ise çilek. Çilek c vitamini bakımından zengin olduğundan dolayı günde yiyeceğiniz 7-8 adet çilek sizin günlük c vitamini ihtiyacınızı karşılamak için yeterli. Bu tarifimizde de yaklaşık bir kase çilek kullandığımızdan dolayı sizlerde günlük c vitamini ihtiyacınızı bu sayede karşılamış olacaksınız. Diğerleri kadar c vitamini de vücudumuz için gerekli bir vitamindir.

Malzemeler:
⦁ 500 gr çilek(yaklaşık bir kase kadar),
⦁ 2 adet limon,
⦁ ¾ çay bardağı toz şeker,
⦁ Su.
Hazırlanışı:
Yaklaşık bir kase kadar olan çilekleri ayıklayın, ortadan ikiye kesin. Daha sonra blendera ekleyin. 2 adet limonun kabuklarını boş bir kaseye rendeleyin. Rendelediğiniz limonların suyunu içine sıkın. Blendera eklediğiniz çileklere yeteri kadar su ve yarım çay bardağından biraz fazla olan toz şekeri üzerine ekleyip blenderı çalıştırın. Sonrasında hazırladığınız limon suyunu ekleyip karıştırın. Yaz aylarının ilk tercihi olan harika limonata tarifleriiçinden çilekli limonatanız içmeye hazır. Afiyet olsun.