Böğürtlenli Biberiyeli İçecek

  • Konuyu başlatan KadınlarCulubu
  • Başlangıç tarihi
K

KadınlarCulubu

Misafir
Sıcak yaz günlerinde hem soğuk bir şeyler içeyim içim ferahlasın hem de bu içtiğim şey sağlıklı olsun, üstelik yaza bomba gibi verdiğim kilolar boşuna gitmesin diyorsanız işte sizin favori içeceğiniz burada baylar bayanlar. Şimdiden hepinizde sabırsızlanmayı ve merakla tarifi beklediğinizi görür gibiyim.

Böğürtlenli Biberiyeli İçeceğin Faydaları
Böğürtlen ve biberiyenin bilindiği üzere vücuda pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların arasında; böğürtlenin kanı temizleyici ve kolesterolü düşürücü özelliğinin yanında aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır. Antioksidan özelliği ile yaz ayında vücudunuzu daha da güzelleştirme de size yardımcı olacak. Biberiyenin faydaları arasında ise kanseri önleme, belleği güçlendirme, tansiyonu düşürme ve kilo verme, bağışıklık sistemini güçlendirme, enfeksiyonu önleme gibi doğal ilaç görevi gören etkiler bulunmaktadır. Bu kadar faydalı olan bu içeceğin tarifi için sizi aşağıya alayım lütfen.

Malzemeler
Harika bir yaz geçirmenizi sağlayacak muhteşem içeceğimiz olan böğürtlenli biberiyeli içecek için malzemeler;
⦁ 1 parmak boyunda taze biberiye (1 dal)
⦁ 6-7 tane böğürtlen
⦁ 1 dilim misket limonu (yoksa normal limon)
⦁ Tatlandırmak için az su ile inceltilmiş bal
⦁ 150 ml zencefil gazozu
⦁ İstediğiniz kadar buz küpleri

Hazırlanışı
Kalorisi az olan bu muhteşem yaz içeceğinin hazırlaması da oldukça basit. Kısa sürede lezzet bombası yakalayabilir ve hem kendinizi hem de arkadaşlarınızı şımartabilirsiniz. Böğürtlenleri ve biberiyeleri karıştırıcı yardımı ile iyice eziniz. Daha sonra karıştırıcının içerisine yarım bardak buz küpleri ile az su incelttiğiniz balı katarak iyice çalkalayınız. Hazır hale gelen karışımı bardağınıza dökün ve buz küpleri ekleyin. Karışımın üzerine zencefil gazozunuzu dökünce ve misket limonunuzu içine sıkınca içeceğiniz hazır oldu demektir. Afiyetle içiniz.