2018 Sokak Modası Nasıl Olacak?

'Trendler - Sokak Modası' forumunda KadınlarCulubu tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  2018 Sokak Modası Nasıl Olacak?


  2017 moda sektörü için oldukça zengin bir yıl oldu. Yeni bir yıla çok az bir süre kala, 2018 sokak modası da elbette şekillenmeye başladı. Sokak modası 2016 yılında oldukça ön plana çıktı ve ardından 2017 yılında zirve yaptı. Şimdi de yeni yıl ile beraber bu modanın sürmesi, hatta yepyeni tarzların ortaya çıkması beklenmekte. Bu makalemizde de, 2018 sokak modası ile ilgili bazı tüyolar veriyor olacağız.  Sokak stili hem tarz görüntü yakalamak isteyen hem de rahatlıktan ödün vermeyenler için oldukça cezbedici.

  Herkes henüz hazmedemese de, sokak tarzı giyim gün geçtikçe özellikle gençleri sarmaya devam ediyor ve edecek gibi de duruyor.

  Peki sokak stili neden bu kadar ön plana çıktı? Yırtık kotlar, salaş elbiseler son dönemlerde niiçin bu kadar tercih edilmeye başlandı?

  Yeni Yılın Moda Sokak Stilleri
  Çünkü sokak modasında sınır, kural yok! Lüks bir butikten satın aldığınız bluz ile herhangi bir kot pantolonunuzu, oldukça salaş bir hırkanızı kombin edebilirsiniz. En açık tabiriyle, sokakla bütünleşmek, sokakta rahat hissetmek, bu kombini tanımlar. Sokak stili, kolaylık ve rahatlık sağladığı için tercih ediliyor ve 2018 sokak modası da tam olarak bu nedenden ötürü hız kesmeden devam edecekmiş gibi görünüyor.

  Elbette sokak modası maddi imkanı olan ya da olmayan herkes için eşit bir moda fırsatı yaratması sebebiyle de bu denli tutmuş durumda. Çünkü bu modayla beraber hiç kimse kıyafetlerin eski, salaş ya da yırtık olması ile ilgilenmiyor. Eskiden yırtık pantolon giyenleri ayıplayan halk, şimdi bu tarzı moda olarak kabul etmiş durumda… Bu kötü bir şey mi? Elbette değil.